top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıEkin Özden

Tüm Esanslarımız için IFRA49 Sertifikası Aldık!

Kokulu mum tercihi yaparken en çok dikkat edilen nokta elbette kullanılan hammaddedir. Özellikle soya mumları son birkaç sene içerisinde yaygınlığını arttırırken, parafin gibi bir petrokimya ürünüyle kıyaslandığında sağlık ve doğallık açısından birçok avantaj sunmaktadır. Ancak kokulu doğal mum tercihi yaparken sadece baz hammaddelere dikkat etmek yeterli olmamakla beraber, kullanılan esansların da kalite standartlarına uygun olduğuna emin olmamız sağlık açısından büyük önem taşımaktadır.Unutmamak gerekir ki bir mumun veya esansın ne kadar doğal olduğu iddia edilse de, bunun uluslararası kuruluşlar tarafından sertifikalanması o ürüne olan güveni tamamlayacaktır.


Kullanılan esansların kalite standartlarını belirlemek üzere, IFRA (Uluslararası Esans Birliği) parfüm endüstrisinin ortak çıkarlarını temsil etmek için Cenevre’de 1973 yılından beri faaliyet gösteren bir kuruluştur. IFRA Standartları; IFRA Bilim kurulu tarafından yürütülen, Esans Hammaddeleri Araştırma Enstitüsünün uzmanlar paneli (RIFM) tarafından belirlenmiş olan kullanım kısıtlamaları ile ilgili güvenlik değerlendirmelerini esas almaktadır.Yapılan son çalışmalar neticesinden EchoesLab'in tüm ürünlerinin IFRA49 standartlarına uygun olarak üretilmiş olduğunu gururla belirtebiliriz. Tüm kokulu mumlarımız, IFRA'nın şu ana kadar yaptığı en kapsamlı versiyonu olan "IFRA 49th Amendment" standartları kapsamında sertifikalanmıştır.


Kendi sağlığınız için, kokulu mum veya diğer hava aromatize edici ürünlerle ilgili tercih yaparken kullanılan esansların IFRA standarlarına uygunluk sertifikalarını sorgulamayı unutmayınız.

Comentários


bottom of page